Архів за день: 28.01.2025

Пілоричний сфінктер

Пілоричний сфінктер (гастродуоденальний сфінктер) (musculus sphincter pylori) — це круговий м’язовий шар гладеньких м’язів, розташований на межі між шлунком і дванадцятипалою кишкою, що позначає перехід між пілоричним відділом шлунка та луковицею дванадцятипалої кишки. Він відіграє ключову роль у регуляції потоку частково перетравленої їжі (хімусу) зі шлунка до тонкої кишки та запобігає зворотному руху вмісту кишки… Читати далі »

Червоні та білі клітини крові, плазма

Отже, почнемо. Минулого разу ми почали говорити про червоні кров’яні клітини (еритроцити). Вони є без’ядерними клітинами, чи не так? Вони виштовхують ядро назовні в процесі свого дозрівання. Звісно, вони містять білок гемоглобін, і, по суті, все, чим вони є, – це маленькими мішечками з гемоглобіном, які циркулюють у вашій крові. Функція гемоглобіну – це зв’язування… Читати далі »

Нижній стравохідний сфінктер

Нижній стравохідний сфінктер (НСС), також відомий як гастроезофагеальний сфінктер, є спеціалізованим круговим м’язом, розташованим на межі між стравоходом і шлунком. Він відіграє критичну роль у запобіганні гастроезофагеальному рефлюксу, тобто зворотному потоку вмісту шлунку в стравохід. Нижче наведено детальний опис його будови, функцій і регуляції. Анатомія Гістологічний склад Функція НСС виконує функцію бар’єра, запобігаючи зворотному потоку… Читати далі »